KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14278091
nr 1427 8091
Algot Sigvard
(1923-1970), Sverige
Pilsnergubbar. Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x38, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 18:46:04
25/10 18:33:30
25/10 18:33:43
Algot Sigvard
Läs mer om Algot Sigvard